Michał Jaroń

Senior Data Scientist DATA & AI, Discovery

Absolwent Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył z wyróżnieniem, a jego praca magisterska dostarcza innowacyjnych metod zastosowania sztucznej inteligencji w analizowaniu danych piłkarskich. Na przestrzeni studiów zajmował się również analizą sieci społecznych. Przygodę z analityką piłkarską zaczął w 2017 roku w Legii Warszawa, z którą przez prawie 1.5 roku współpracował w charakterze data scientist. W czasie tego okresu opracował m.in. metody autonomicznej analizy przeciwników. Doradzał przy planach reformy rozgrywek UEFA.
Jego projekt badawczy został wyróżniony na prestiżowej międzynarodowej konferencji analitycznej - OPTA Pro Forum 2019.

W dziedzinie ML specjalizuje się w NLP i metodach przetwarzania obrazów. W przeszłości pracował m.in. w firmie badawczej Gemius. Obecnie Senior Data Scientist w TVN Grupa Discovery. Stara się przybliżać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ML w formie zrozumiałej dla osób nietechnicznych. Autorskie analizy publikowane m.in. na stronie michaljaron.github.io oraz na twiterze (@jaron_michal) cieszą się dużym zainteresowaniem.

W wolnym czasie uwielbia czytać kryminały, aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności - m.in. organizując wydarzenia TEDx

CDO Forum

cdoforum.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m. +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl