Nigel Turner

Global Data Strategy, Principal Information Management Consultant EMEA

Nigel Turner jest doświadczonym konsultantem ds. zarządzania danymi. Jest weteranem branży, w której działa od ponad 30 lat. Jego doświadczenie obejmuje obszary strategii danych, zarządzania danymi, jakości danych, zarządzania danymi podstawowymi i analityki biznesowej. Regularnie przemawia na konferencjach i prowadzi zarówno wewnętrzne, jak i publiczne szkolenia. Pracował jako konsultant i doradca ds. zarządzania danymi w wielu organizacjach. Jest także członkiem zarządu DAMA UK, gdzie koordynuje współpracę między DAMA UK i innymi oddziałami EMEA DAMA.

Przez wiele lat pracował dla British Telecommunications Group (BT), gdzie był odpowiedzialny za projekty IM i jakości danych w całej korporacji. Doradzał w zakresie IM i CRM w BT Global Services i dla jej klientów - takich jak Emirates Airlines, Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii, Intel, HBOS, Belgacom i innych.

Był również wiceprezesem ds. strategii zarządzania informacją w Harte Hanks Trillium Software, wiodącym globalnym dostawcy usług konsultingowych oraz narzędzi do zarządzania jakością i danymi. W sumie pracował dla ponad 200 klientów - głównie dużych globalnych firm, w tym HSBC, Progress Software, British Gas, HBOS, EDF Energy, Severn Trent Water, British Airways, Telefonica O2, UK Environment Agency i innych.

W 2015 roku wraz z Donną Burbank założył Global Data Strategy, gdzie współpracował z klientami w Wielkiej Brytanii, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

CDO Forum

cdoforum.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m. +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl